Tworzenie stron internetowych

Tak jak w realnym świecie, jakość wizytówki wręczanej na spotkaniu biznesowym daje obraz tego jaką klasę reprezentuje właściciel firmy. Tak samo w internecie już po kilku sekundach od wejścia na stronę internetową odwiedzający internauta ma opinię o firmie i o jej właścicielu.

Bez względu na wybór technologii wykonania (o których to dostępnych, piszę nieco poniżej) - dostaniecie Państwo stronę internetową, której oprawa wizualna zostanie przygotowana indywidualnie przez grafika, ponieważ jest to rzecz nieodzowna i bezdyskusyjna - jak koła w samochodzie.

Wykonywałem już strony dla klientów z całego świata, w tym: Norwegia, Hiszpania, Anglia, Australia, USA, Niemcy, Francja i oczywiście Polska. Wszyscy moi klienci są zadowoleni z moich usług o czym przypominają mi polecając moje usługi znajomym w swoim kraju.

Dostępne opcje standardowe wykonania strony

Poniżej przedstawiam porównanie dwóch technologii wykonania strony internetowej, wraz z określeniem limitów, które są objęte w usłudze. Podane w tabeli opłaty dodatkowe zwykle nie mają zastosowania, gdyż większość stron internetowych bezproblemowo się mieści w limitach. Zamawiając bardziej rozbudowaną stronę - wymagania wykraczające poza standardowy zakres usługi zostaną wycenione według poniższej tabeli.
  Strona w HTML
600zł brutto
Strona WordPress
4000zł brutto
Termin wykonania ok. 5 dni roboczych ok. 15 dni roboczych
Domena .PL, serwer, certyfikat SSL
Profesjonalny i czysty kod HTML szablonu, zgodny z normami SEO*
Mapa Google
Formularz kontaktu tylko dane kontaktowe
System zarządzania zawartością**
Usługa instalacji

(istnieje możliwość wykupienia poza usługą wykonania strony internetowej – samej usługi instalacji i konfiguracji wstępnej systemu WordPress do samodzielnej aranżacji - w cenie 199zł brutto)
Ilość treści, która zostanie wprowadzona na stronę i sformatowana wraz z niezbędnymi grafikami
(powyżej: 50zł brutto / 1x A4)
do 5 stron A4, średnią czcionką 13px
Struktura menu strony
(powyżej: 50zł brutto / 1x A4)
do 5 pozycji, takich jak: O firmie, Oferta, Galeria, Kontakt
Ilość zdjęć, które zostaną wprowadzone na stronę 32 zdjęcia
(powyżej: 50zł brutto / 32 zdjęcia)
100 zdjęć
(powyżej: 50zł brutto / 100 zdjęć)
Tłumaczenie treści na język angielski, niemiecki, hiszpański lub inny ok. 200zł brutto za ok. 2000 znaków tłumaczonej treści
* Zgodność z normami SEO oznacza, że strona internetowa ma poprawnie określoną strukturę, opisane zdjęcia, linki, a także niezbędną optymalizację do spełnienia wymagań wyszukiwarki Google odnośnie jakości stron www przyjmowanych do indeksu

** System zarządzania zawartością to oprogramowanie pozwalające w łatwy sposób samodzielnie dokonać modyfikacji treści na stronie, zawartości galerii zdjęć i innych.

Powyższe porównanie sposobów wykonania strony internetowej to tylko wyszczególnienie najpopularniejszych i najczęściej zamawianych usług – oprócz usług podstawowych świadczę także wszystkie inne niezbędne przy tworzeniu stron internetowych (redagowanie treści na stronę, tłumaczenia, retusz zdjęć, obróbka, projekty graficzne, wizytówek i logo), lub mogę koordynować wykonanie określonego elementu przez firmę trzecią, zajmując się Państwa stroną w sposób kompleksowy.

Strony internetowe w HTML

Nie każdy potrzebuje stronę internetową z panelem zarządzania - jeśli potrzebujecie Państwo strony - wizytówki - znakomitą opcją na zaoszczędzenie kosztów jest zamówienie zwykłej strony internetowej w HTML, bez łączenia jej z żadnym oprogramowaniem do zarządzania treścią. Taka strona może mieć potencjalnie dowolną liczbę podstron z treścią, galerię zdjęć z obrazkami do powiększenia, dane kontaktowe, ofertę i wszystkie niezbędne elementy.

Jeszcze około 20 lat temu, była to jedyna metoda wykonywania stron internetowych - wtedy zwykle osoby obsługujące tego typu strony znały język HTML lub współpracowały z osobą która zna. Przez te 20 lat w kwestii języka HTML zmieniło się bardzo wiele, jednak nadal istnieje on w tej postaci, w jakiej został stworzony w 1991r - jedynie rozbudowany o CSS, obsługę JavaScript oraz większą liczbę znaczników i atrybutów.

Tworząc stronę w HTML wykonać muszę tę samą pracę, co w przypadku każdej innej opisanej tutaj technologii - jednak z pominięciem integracji z systemem zarządzania zawartością a także bez jakiegokolwiek kodu PHP lub innego, wykonywanego po stronie serwera. Oszczędność w nakładach pracy pozwala na uzyskanie strony wysokiej jakości, jednak bez możliwości samodzielnego zarządzania przez osoby nie znające języka HTML.

Treści na tego typu stronę są więc wprowadzane ręcznie w HTML, z uwzględnieniem nagłówków i wymaganej hierarchii dokumentu - nie używam gotowych konwerterów do języka HTML (np. pakiety biurowe) gdyż robią nieczytelny i przeciążony kod, który jest trudny do opanowania, aby treść wyglądała dobrze. Zdjęcia również są ładowane ręcznie, osobno miniatury oraz kod HTML obsługujący wyświetlanie miniatur na widoku i obsługę powiększania. Stąd też tego typu rozwiązanie nie sprawdzi się przy dużych stronach internetowych, które będą posiadały wiele podstron, wiele treści i zdjęć. W przypadku stron z dużą ilością treści albo często edytowanych - lepszym rozwiązaniem jest system WordPress.

Strony internetowe na WordPress

Obecnie najpopularnieszym systemem zarządzania zawartością dla stron internetowych jest WordPress - wiele osób po prostu go zna i dla tych osób najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie swojej strony - nowej lub kolejnej - właśnie na tym oprogramowaniu. Pozwala na zarządzanie treścią na stronie, dodawanie nowych elementów menu, zdjęć w galerii i wiele innych.

Instalacja oprogramowania WordPress na Państwa serwerze, bez usługi wykonania strony internetowej to koszt 199zł brutto - usługa obejmuje instalację oprogramowania WordPress do samodzielnej konfiguracji strony internetowej - jest to opcja dla osób, które znają WordPressa na tyle, aby samodzielnie wykonać na nim stronę internetową, ale jednak nie chcą dokonywać samodzielnej konfiguracji baz danych MySQL i korzystać z FTP.

Przy rozbudowanych stronach internetowych, które wymagają integracji z usługami zewnętrznymi za pomocą interfejsu API - WordPress często pozwala skrócić czas pracy, pozwalając na zainstalowanie gotowej wtyczki rozszerzającej jego funkcjonalność, która np. jest dostarczana przez kurierów.

Osobiście ograniczam liczbę wtyczek przy wykonywaniu strony internetowej na WordPress - staram się, aby zebrane w specyfikacji zamówienia warunki były spełnione przy wykorzystaniu podstawowej wersji oprogramowania, bez wielu wtyczek mogących robić problemy w przyszłości.

Szablony dla systemu WordPress wykonuję w HTML, CSS i JavaScript - następnie integruję z WordPressem przez dodanie niezbędnego do działania kodu PHP oraz logiczne podzielenie szablonu na pliki.

Strony internetowe
programowane z ręki

Kiedy zwykła strona w HTML nie może sprostać Państwa wymaganiom, a WordPress wymaga sporej ilości modyfikacji, zaprogramowania dodatkowych wtyczek i całe przedsięwzięcie wydaje się mało opłacalne, bo funkcjonalność WordPressa i wymagania mijają się w znacznym stopniu – istnieje możliwość zamówienia u mnie dowolnej strony internetowej z panelem zarządzania, według dostarczonej przez siebie specyfikacji i/lub szkiców (makiet). Zależnie od potrzeby, programuję aplikacje internetowe w: PHP (z MySQL), Python (z MongoDB / PostgreSQL / MySQL), JavaScript (i NodeJS)

Więcej o usługach programistycznych znajdziecie Państwo w zakładce: Usługi programistyczne

WYBRANE REALIZACJE

Japanica - MMORPG w klimacie dawnej Japonii
Japanica
zobacz szczegóły
Alkar.pl - galeria internetu, nietypowy katalog stron internetowych z wyszukiwarką
Alkar
zobacz szczegóły
Batteron Container - strona internetowa producenta kontenerów hakowych z Hamburga
Batteron
zobacz szczegóły
e-piecyki.pl - sklep internetowy z urządzeniami grzewczymi
zobacz szczegóły
oprogramowania sklepu

NAPISZ WIADOMOŚĆ

*Pola oznaczonesą wymagane.
Zostaw swój numer telefonu, oddzwonimy!
© Copyright 2015 windux.pl